38 005Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2017/2018 odbyło się wczoraj (3 października br.) w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Nagrody, medale i dyplomy wręczono w kilku kategoriach. Powiat Dębicki zajął II miejsce za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz III miejsce za Licealiadę w roku 2017/2018.

Za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej sklasyfikowano prawie 600 szkół podstawowych. Wśród wyróżnionych szkół, na pierwszej pozycji, uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy. Z kolei w kategorii Licealiady brało udział ponad 150 szkół ponadpodstawowych, szóste miejsce przypadło w udziale Zespołowi Szkół nr 2 w Dębicy.

W kategorii gmin - za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej - sklasyfikowano 160 gmin. Najlepszą gminą wiejską została Gmina Żyraków.

Prowadzona była również klasyfikacja wszystkich podkarpackich powiatów. Powiat Dębicki wywalczył sobie w kategorii szkół podstawowych drugie miejsce, a wśród szkół ponadpodstawowych - trzecie. Nagrodę dla Powiatu Dębickiego odebrała Katarzyna Rokosz - Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

• 20 Gru
    XXIV Edycja Międzyszkolnego Konkursu "Wybieram Trzeźwość", Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, godz. 10.00. 10:00 to 15:30

• 06 Sty
    VI Orszak Trzech Króli w Dębicy, plac przed Kościołem pw. Ducha Świętego, godz. 13:00. All Day