kotlina-pogrze-11-4Mijająca kadencja 2014–2018 upływa pod znakiem wielomilionowych inwestycji. Dzięki skutecznemu zdobywaniu środków zewnętrznych trwa rozbudowa infrastruktury drogowej. Oznacza to ułatwienia dla kierowców, ale przede wszystkim otwarcie regionu na świat i pojawienie się inwestorów, takich jak francuski koncern Hutchinson w Zawadzie, który uruchomił swój zakład dzięki wspólnym staraniom władz powiatu dębickiego i gminy Dębica. Firma już teraz zatrudnia ok. pół tysiąca osób i zapowiada przyjęcie blisko 800 kolejnych pracowników w nowo budowanym, drugim obiekcie.

Władze powiatu postarały się także o imponujący zastrzyk gotówki dla służby zdrowia i oświaty. Szkoły ponadgimnazjalne wzbogaciły się o nowoczesny sprzęt dydaktyczny, przybyło przedsiębiorców, którzy we współpracy ze starostwem wspierają edukację młodzieży i zapewniają jej zatrudnienie. Natomiast dębicki szpital może pochwalić się aparaturą medyczną z najwyższej półki oraz lądowiskiem dla helikopterów i nowym blokiem operacyjnym.

Efekty ostatnich czterech lat pracy potwierdzają, że hasło promujące Powiat Dębicki „KOTLINA INNOWACJI - POGÓRZE MOŻLIWOŚCI” to realne działania.

ZOBACZ FOLDER

NAJWAŻNIEJSZE INWESTYCJE W LATACH 2014-2018

• 07 Paź
    XX DNI SZTUKI - Europejska Noc - Gala Koncertowa, DK Kosmos w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 18:00. All Day