usg120 profilaktycznych, bezpłatnych badań USG u dzieci wykonano w Dębicy w ciągu jednego dnia w ramach ogólnopolskiej akcji „Kocham, więc badam!”. Przedsięwzięcie zrealizowano przy wsparciu Władz Powiatu Dębickiego. – Nie było żadnych wątpliwości, że akcja jest potrzebna. Z ogromną przyjemnością zaangażowałem się w to przedsięwzięcie – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego, który otrzymał od Fundacji podziękowanie za okazaną pomoc.

Akcja Fundacji „Słoneczna Przyszłość” z Buska-Zdroju polega na organizacji przesiewowych badań USG w zakresie profilaktyki onkologicznej dla dzieci. Badania wykonywane są w specjalistycznym ambulansie, wyposażonym w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Ich celem jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne.

PODZIĘKOWANIE od organizatorów akcji

• 07 Paź
    XX DNI SZTUKI - Europejska Noc - Gala Koncertowa, DK Kosmos w Dębicy, ul. Lisa 3, godz. 18:00. All Day

• 14 Paź