256478745l-10Ponad 29 mln zł będzie kosztować realizacja inwestycji Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy pod nazwą „Budowa mostu przez rzekę Wisłokę w ciągu drogi powiatowej nr 1290R Dębica – Straszęcin – Grabiny wraz z dojazdami”. 25 lipca br. nastąpiła uroczysta inauguracja inwestycji.

- To zadanie stanowi drugi etap budowy łącznika węzła zachodniego autostrady a4. Na most udało nam się zdobyć 15 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Będziemy zabiegać o kolejne środki zewnętrzne, m.in. od Ministra Infrastruktury - mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

Dodaje, że ma nadzieję, iż za sprawą nowego mostu tereny inwestycyjne w gminie Żyraków będą się cieszyć większym zainteresowaniem. - Znajduje się tutaj ponad 38 hektarów Skarbu Państwa, które odpowiednio zagospodarowane mogą posłużyć do stworzenia nowych zakładów pracy, a co za tym idzie, nowych miejsc pracy dla mieszkańców całego powiatu – podkreśla Mateusz Pasek.

- Realizacja inwestycji potrwa do maja 2019 roku. Oznacza ogromne ułatwienia dla wszystkich kierowców, przede wszystkim dla przewoźników, bo nośność starego mostu wynosiła 15 ton, a nowy most będzie bez ograniczeń – zaznacza natomiast Starosta Andrzej Reguła.

Przetarg na wykonanie zadania wygrało będzińskie konsorcjum firm: AZI-BUD Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o.

• 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day

• 02 Wrz
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy ZS w Jodłowej, godz. 17:00. All Day