854796541-24Po raz kolejny do Gumnisk w gminie Dębica zjechali poszukiwacze cennego kruszcu. Wczoraj (8 lipca br.) odbyły się tutaj XII „Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota”. Imprezie towarzyszyły m.in. turniej rycerski, teatr ognia oraz koncert zespołu „Rompey”.

W zawodach, w kategorii „Złoty Powiat”, wystartowała czteroosobowa reprezentacja Starostwa Powiatowego w Dębicy w składzie: Starosta Andrzej Reguła, Piotr Niedbalec – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Łukasz Pilch – Dyrektor Wydziału Komunikacji oraz Paulina Sroka-Krzemień z Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji.

Dębicka drużyna zajęła pierwsze miejsce, zdobywając nagrodę przechodnią: złotą buławę, którą będzie bronić w przyszłorocznych mistrzostwach. Otrzymała również ekskluzywny zegarek firmy „Górecki” (sponsora imprezy), który zwycięzcy przekazali na rzecz akcji charytatywnej dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Dębica. Zawodnicy Starostwa okazali się lepsi w poszukiwaniu drobinek złota od przedstawicieli Powiatu Strzyżowskiego (II lokata) oraz Urzędu Miasta w Rzeszowie (III miejsce).

• 13 Lis
    LII Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 12:00. All Day

• 15 Gru
    Memoriał Dębickich Mistrzów - K. Lipienia, R. Świerada, A. Skrzydlewskiego na hali sportowej przy ul. Lisa 2 w Dębicy. All Day