pingTrzech uczniów ZS nr 2 w Dębicy: Damian Przybyła, Jakub Marć i Marcin Lipa – wszyscy z klasy 4AT zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „PING – Potyczki Informatyczne Nowej Generacji”.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o nowoczesnych technikach informatycznych, stworzenie warunków efektywnego współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej oraz motywowanie uczniów do samokształcenia i twórczego rozwiązywania problemów. W tegorocznej edycji brało udział 154 uczniów ze szkół z całego kraju. Po czterech etapach trudnych zmagań półfinałowych do finałów awansowało tylko 26 najlepszych uczniów z Polski. Odbyły się one 17 i 18 kwietnia w profesjonalnie wyposażonych pracowniach komputerowych organizatora - Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

W finale uczestnicy musieli odpowiedzieć na 50 pytań testowych a następnie rozwiązać trzy trudne zagadnienia programistyczne. Główną nagrodą - oprócz rzeczowych - jest indeks na pierwszy rok studiów na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie. Ponadto finaliści otrzymali zaproszenie na staż wakacyjny do firm informatycznych.

Uczniów motywował i pomagał w przygotowaniach pan Krzysztof Kliś.

• 29 Maj
    XVI Rejonowy Przegląd Talentów w DK "KOSMOS" w Dębicy, godz. 9:30. All Day

• 10 Cze
    III Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Dębickiego na łowiskach wędkarskich TC DĘBICA (Al. JP II w Dębicy), godz. 7:00. All Day