lacznika4 miniW miejscu rozpoczynającej się inwestycji drogowej odbyło się dzisiaj (5 kwietnia br.) oficjalne „wbicie łopaty” pod budowę Łącznika Węzła Zachodniego A-4 – Straszęcin – Dębica.

- Przedsięwzięcia takie jak budowa Autostrady A4 i jej łączników, czyli tworzenie spójnej i nowoczesnej sieci komunikacyjnej, bez wątpienia mają znaczące przełożenie na postęp rozwoju społeczno-ekonomicznego Podkarpacia. Dlatego pozwolę sobie podkreślić jak ważne jest to wydarzenie, nie tylko dla mieszkańców i przedsiębiorców powiatu dębickiego, ale także całego województwa – mówił podczas uroczystości Andrzej Reguła Starosta Powiatu Dębickiego.

Celem ogólnym przedsięwzięcia jest poprawa powiązań komunikacyjnych i systemu komunikacji publicznej w Powiecie Dębickim. W tym celu na terenie Gminy Żyraków wybudowany zostanie łącznik do Węzła Zachodniego A4 Dębica – Zachód. Łącznik uzupełni braki w sieci drogowej, przełoży się na wzrost płynności ruchu i dostępności do sieci dróg wyższego rzędu oraz poprawę bezpieczeństwa.

Całkowita wartość inwestycji, określona po przeprowadzeniu postępowań przetargowych i wycen, wyniesie ponad 22 mln złotych, z czego dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 stanowić będzie kwota prawie 15 mln złotych, natomiast pomoc Województwa Podkarpackiego to kwota 1,5 mln złotych. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. z siedzibą w Dębicy.

• 25 Kwi
    IX Dzień Kariery w Zespole Szkół nr 4 w Dębicy, ul. Strumskiego 1, godz. 11:00. All Day

• 25 Kwi
    Uroczystość Patriotyczno - Religijna na Górze Śmierci w Pustkowie-Osiedlu, godz. 11:00. All Day