image004Wczoraj (8 lutego br.) rozpoczęła się wycinka drzew pod budowę nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Budynek ma stanąć na działce o powierzchni 1 ha przy ul. Parkowej, będzie sąsiadować z Zespołem Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Koszt zadania oszacowano na ok. 20 mln zł. – To inwestycja wieloletnia. Mam nadzieję, że w pierwszej fazie uda się pozyskać 5, może 6 mln zł na realizację pierwszego etapu. Jesteśmy w trakcie rozmów z Wojewodą Podkarpackim – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

W otoczeniu obiektu zostaną zlokalizowane parkingi, boisko i plac zabaw. Uczniowie nowej szkoły mają mieć do dyspozycji m.in. salę gimnastyczną o pow. blisko 440 m kw., siłownię, szatnie, sale rehabilitacyjne, do zajęć korekcyjnych, do hydroterapii. Również gabinety: arterapii, logopedyczny, psychologiczny. Także różnego rodzaju pracownie, m.in. poligraficzną, muzyczną, plastyczną i komputerową. Prace budowlane prawdopodobnie ruszą w tym roku. Za każde wycięte pod realizację inwestycji drzewo, Starostwo posadzi dwa nowe.

• 16 Paź
    Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Powiatu Dębickiego za rok szkolny 2017/2018 na Hali Sportowej ZSE im. J. Korczaka w Dębicy, ul. Ogrodowa 20, godz. 11:00. All Day