236589-2600 elementów odblaskowych przekazał dziś (31 stycznia br.) policjantom Starosta Powiatu Dębickiego. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy będą je rozdawać mieszkańcom w ramach akcji służącej poprawie bezpieczeństwa pieszych po zmroku.

Z policyjnych statystyk wynika, że w ub. roku nastąpił znaczący wzrost wypadków drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego. Na dzień 30 listopada 2017 r. odnotowano 24 przypadki potrąceń, w tym cztery śmiertelne. Jak ustalono, piesi biorący udział we wspomnianych zdarzeniach w porze wieczorowo-nocnej, nie używali elementów odblaskowych co mogło być jedną z przyczyn wypadków.

- Mam nadzieję, że nasza współpraca przyczyni się do ograniczenia tego typu dramatycznych sytuacji na drogach powiatu – mówił Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego, przekazując odblaski asp. sztab. Tomaszowi Totko z KPP w Dębicy, który zajmuje się prowadzeniem działalności profilaktycznej w przedmiotowym temacie.

• 16 Paź
    Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Powiatu Dębickiego za rok szkolny 2017/2018 na Hali Sportowej ZSE im. J. Korczaka w Dębicy, ul. Ogrodowa 20, godz. 11:00. All Day