56987-2Finalnie 10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 przyznano na budowę nowego bloku operacyjnego i lądowiska dla helikopterów w dębickim szpitalu. Dziś (28 listopada br.) Marszałek Podkarpacki Władysław Ortyl gościł w Dębicy, gdzie podpisał umowę w sprawie przekazanie unijnej dotacji, o którą postarał się Powiat Dębicki.

Zaplanowane prace budowlane obejmą m.in. oddziały: chirurgii urazowo-ortopedycznej, ginekologiczno-położniczy z pododdziałem ginekologii onkologicznej oraz oddział okulistyczny. W ramach inwestycji w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy powstaną nowy blok operacyjny, centralna sterylizacja, stacja łóżek oraz lądowisko dla helikopterów.

Całkowitą wartość projektu szacuje się na  19 032 774,90 zł, z czego 9 999 999,95 zł to dofinansowanie z RPO. Realizacja zadania trwa od maja br., jej finał nastąpi prawdopodobnie w listopadzie 2018 r. Wykonawcą inwestycji jest spółka ERBUD z Warszawy, która na rynku działa już od ponad 25 lat i może pochwalić się m.in. budową Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku (2011 r.).

ZOBACZ FILM

• 19 Gru
    XXIII Finał Międzyszkolnego Konkursu "Wybieram Trzeźwość" w ZSZ nr 1 w Dębicy przy ul. Rzeszowskiej 78, godz. 10:00. All Day

• 06 Sty