lasO kwotę blisko 80 tysięcy złotych postarał się Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Dębicy. Dofinansowanie pochodzi z Funduszu Leśnego Lasów Państwowych i zostanie przeznaczone na sporządzenie uproszczonego planu urządzenia lasu (UPUL) na lata 2019 - 2029. Plan obejmie w sumie 2685 ha lasów na terenie gmin: Czarna, Jodłowa i Pilzno.

UPUL będzie zawierać m.in. opis lasów i gruntów przeznaczonych pod zalesienie, określać ilość przewidzianego do pozyskania drewna, regulować kwestie dotyczące gospodarki łowieckiej i ochrony przyrody. Prace nad nim będą prowadzone w 2018 roku. Obowiązek przygotowania dokumentu nakłada na Starostę Ustawa o lasach z dn. 28 września 1991 r.

• 19 Lip
    XLIX Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 13:00. All Day

• 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day