25632564-18Już po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Dębicy przyłączyło się do akcji „Pola Nadziei” na rzecz pacjentów chorych onkologicznie, objętych opieką hospicyjną. Symbolem ogólnopolskiej kampanii są żółte żonkile. Sto cebulek tych kwiatów zasadzili dziś (12 października br.), przed budynkiem urzędu, pracownicy starostwa oraz radni powiatowi.

Gdy kwiaty zakwitną wiosną, zostaną ścięte i rozdane za symboliczną złotówkę. Dochód z akcji zasili konto Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Z jego pomocy korzysta rocznie ok. 250 mieszkańców powiatu dębickiego. Do tej pory, dzięki pieniądzom zebranym podczas poprzednich edycji akcji, hospicjum kupiło ponad setkę elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych, kilkaset materacy przeciwodleżynowych oraz kilkadziesiąt koncentratorów tlenu.

Starostwo Powiatowe w Dębicy wsparło tegoroczną akcję „Pól Nadziei” również poprzez finansową dotację. - Pieniądze zostały przyznane Stowarzyszeniu w drodze konkursu ofert, przeznaczono je na działania propagujące wśród dzieci i młodzieży ideę opieki hospicyjnej – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego.

• 23 Paź
    XXXIX Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 14:00. All Day