458745874-20Ciekawe prace młodych artystów mogli obejrzeć uczestnicy finisażu, który odbył się w miniony piątek (6 października br.) w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Wystawa była efektem X pleneru malarskiego w „Gratce” - Gospodarstwie Agroturystyczno-Edukacyjnym w Celinach. Wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego.

Plener w Celinach został zorganizowany w czerwcu br. przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy. Nad warsztatem artystycznym jedenastu młodych ludzi czuwali plastycy Ryszard Kucab oraz Mariola Zając. Swoje umiejętności, pod okiem instruktorów, szlifowali:  Alicja i Aleksandra Mróz, Oliwia Matłok, Oliwia Kornaś, Kaja Koziara, Natalia Miazga, Karolina Olechowska, Małgorzata Surowiec, Aneta Wyszyńska, Urszula Zych i Piotr Cebula.

Młodzi adepci malarstwa otrzymali w piątek podziękowania i gratulacje m.in. od pani Katarzyny Rokosz, Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji, która zapowiedziała, że jeżeli tylko nie zabranie chętnych, utalentowanych uczniów, kolejny plener odbędzie się już w przyszłym roku.

• 19 Gru
    XXIII Finał Międzyszkolnego Konkursu "Wybieram Trzeźwość" w ZSZ nr 1 w Dębicy przy ul. Rzeszowskiej 78, godz. 10:00. All Day

• 06 Sty
    V Orszak Trzech Króli w Dębicy, plac przed Kościołem pw. Ducha Świętego, godz. 13:00. All Day