rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

9898989856-27Honorowy start 5. etapu Olimp Nagawczyna – Rzeszów 74. Wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour nastąpił wczoraj (środa, 2 sierpnia br.) w Pustyni. O godzinie 13:30 kolarze wyruszyli z tej miejscowości sprzed centrum badawczego firmy Olimp Labs. 10 minut później odbył się start ostry w Nagawczynie. Jednym z członków Komitetu Honorowego tegorocznego wyścigu jest Starosta Powiatu Dębickiego.

 

- Wspaniała atmosfera, doskonałe warunki, przyjaźni, pomocni ludzie. Mam nadzieję na dalszą współpracę - mówił ze sceny Czesław Lang, legenda polskiego kolarstwa torowego i szosowego, organizator Tour de Pologne UCI World Tour. Dziękował w ten sposób Prezesowi firmy Olimp Labs za przygotowanie wydarzenia i udział w organizacji Tour de Pologne.

 

W środę kolarze pokonali 130-kilometrowy odcinek Olimp Nagawczyna - Rzeszów. Z pozycji lidera do zmagań przystępował Słowak Peter Sagan (BORA - hansgrohe), któremu udało się zachować żółtą koszulkę. Rafał Majka (BORA - hansgrohe), który zebrał największe owacje od kibiców w Pustyni, na piątym etapie zajął 22. lokatę i w dalszym ciągu plasuje się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej, tracąc do słowackiego zawodnika 20 sekund.

 

Dziś kolarzy czeka odcinek Wieliczka - Zakopane (189 km).

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

ZOBACZ FILM

 

  • 19 Lip
    XLIX Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 13:00. All Day

  • 26 Sie
    74. Rocznica Akcji "BURZA" i Bitwy na Kałużówce na polanie Kałużówka, godz. 9:30. All Day

  • 02 Wrz
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy ZS w Jodłowej, godz. 17:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie