mapa-pitego-etapu-TdePW związku z wyścigiem kierowcy muszą liczyć się jutro (środa, 2 sierpnia br.) z utrudnieniami na trasie przejazdu Tour de Pologne w powiecie dębickim. W godzinach od 13:00 do 14:00 dla ruchu będzie zamknięta trasa prowadząca od ronda przy węźle autostrady A4 – Dębica Wschód w Pustyni do drogi krajowej nr 94 w Zawadzie. Również odcinek DK nr 94 od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w Zawadzie do ronda w Dębicy na skrzyżowaniu z ul. Wielopolską. Nieprzejezdna będzie też droga Nagawczyna – Stasiówka (od DK nr 94 do Stasiówki) oraz od Stasiówki do ronda w Dębicy na skrzyżowaniu z ul. Wielopolską.

Honorowy start piątego etapu 74. Wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour nastąpi w Pustyni.  O godzinie 13:30 kolarze wyruszą z tej miejscowości sprzed centrum badawczego firmy Olimp Labs. 10 minut później zaplanowano start ostry w Nagawczynie.

5. Etap Olimp Nagawczyna – Rzeszów to 130 kilometrów jazdy malowniczymi terenami Podkarpacia. Trasa będzie wiodła między innymi przez gminę Dębica i gminę Lubenia, gdzie kolarze powalczą na dwóch górskich premiach. Kolejne punkty górale będą mogli zdobyć w Łanach gdzie zameldują się dwukrotnie. Ostatnie kilometry to walka na ulicach Rzeszowa.

ZOBACZ MAPĘ STARTU

ZOBACZ MAPĘ ETAPU

• 25 Lis
    Obchody 70-lecia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy, Msza Św. w Kościele pw. Św. Jadwigi w Dębicy, godz. 11:00. All Day