rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

78965412-7Około 70 osób uczciło w piątek (21 lipca br.) pamięć ludności żydowskiej, która zginęła z rąk hitlerowców podczas zagłady dębickiego getta w lipcu 1942 roku. Kwiaty złożono w parku jordanowskim, gdzie znajdowało się getto, przy obelisku rodziny Mikołajkowów, ukrywającej w tamtym tragicznym czasie Żydów, a także w lesie Wolica - przy masowym grobie ok. 500 pomordowanych.

 

W uroczystościach - zorganizowanych przez Urząd Miejski i Muzeum Regionalne w Dębicy - wzięli udział mieszkańcy i samorządowcy ziemi dębickiej oraz przedstawiciele społeczności żydowskiej, m.in. Tadeusz Jakubowicz, prezes Gminy Żydowskiej w Krakowie, krakowski rabin Avi Baumol i wysłannik Naczelnego Rabina RP Szubrycha, którego rodzice pochodzili z Dębicy, gdzie podczas okupacji zostali zamordowani, a także profesor Jonathan Webber. Powiat Dębicki reprezentowali: Katarzyna Rokosz, Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji, Wiesław Lada, Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego oraz Michał Prażak, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Dębicy.

 

Obchody zakończył koncert Bartłomieja Prucnala na dębickim Rynku.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA (udostępnione przez UM w Dębicy)

  • 25 Lut
    Puchar Polski Seniorów i Seniorek, Juniorów i Juniorek w Sumo na Hali Sportowej MOSiR w Dębicy, ul. Sportowa 26, godz. 10:30. All Day

  • 28 Lut
    XLIV Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 13:30. All Day

  • 17 Mar
    Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Amatorów na hali sportowej ZS nr 2 w Dębicy, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie