rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

Przechwytywanie-kopDwadzieścioro uczniów Zespołu Szkół nr 4 im. M. Kopernika w Dębicy pojedzie na staże do Schkeuditz w Niemczech. Młodzież będzie zdobywać umiejętności i wiedzę w zawodach: technik informatyk, technik spedytor, technik logistyk i technik usług fryzjerskich. Wszystko dzięki dofinansowaniu w wysokości 33 tys. euro, jakie szkoła zdobyła w ramach Programu Erasmus +.


Organizacja partnerska, która przyjmie część młodych ludzi na staże, to firma Vitalis Betreuungsgesellchaft für Modellprojekte mbH, prowadząca szkolenia dla fryzjerów i informatyków. Natomiast logistycy i spedytorzy zostaną skierowani do innych przedsiębiorstw w Schkeuditz i w Lipsku. Staże odbędą się w okresie 25.04 - 09.05.2020 r. Dzięki udziałowi w projekcie „Uczniowie Kopernika na europejskim rynku pracy - staże w Niemczech” młodzież ma podnieść poziom swoich kompetencji i umiejętności, a co za tym idzie – zwiększyć szanse na znalezienie zatrudnienia.


W celu potwierdzenia kompetencji zdobytych przez uczestników i ułatwienia ich uznawania w innych krajach zastosowany zostanie europejski system transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET). Zdobyte umiejętności zostaną potwierdzone międzynarodowym certyfikatem Europass.

 

 

er2

11 08Kilkudziesięciu nauczycieli, uczniów, ich rodziców oraz opiekunów odebrało 14 czerwca br. podziękowania, nagrody i dyplomy z okazji Powiatowego Podsumowania Osiągnięć Edukacyjnych w roku szkolnym 2018/2019. Gratulacje składali wspólnie Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Wicestarosta Adam Pieniążek oraz były Starosta Andrzej Reguła. Wydarzenie, które odbyło się w Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy, zostało zorganizowane przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ LISTĘ WYRÓŻNIONYCH

  • 25 Sie
    Dożynki Powiatowe na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Straszęcinie, godz. 15:00. All Day

  • 25 Sie
    Koncert Zespołu DODA&VIRGIN z okazji Dożynek Powiatowych w Straszęcinie, godz. 20:00. All Day

  • 02 Wrz
    Inauguracja obchodów 120-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, msza w kościele Św. Jadwigi w Dębicy, godz. 10:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie